XIX Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking [ZDJĘCIA]

Tomasz Jefimow
Ponad trzystu biegaczy stanęło na starcie XIX Bieg Konstytucji. W zawodach w nordic walking wystartowało blisko siedemdziesięciu miłośników chodu z kijami.

Biegacze mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę wytyczoną ulicami Krosna. Pierwsze dwa miejsca zajęli Kenijczycy - Benard Muinde Matheka (21 min i 3 sek.) i Edwin Melly (21 min i 28 sek.). Na trzecim miejscu podium stanął Ukrainiec Taras Salo.

Wśród kobiet najszybsza była Zita Kacser z Węgier (24 min i 35 sek). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (24 min 57 sek). Trzecie Marta Prajlner z Krościenka Wyżnego (25 min 57 sek.).

Zawody nordic walking rozegrane zostały na pięciokilometrowej trasie. Przeszedł ją najszybciej Marcin Michalec reprezentujący barwy Krośnieńskiego Klubu Biegacza (30 min i 15 sek). Drugi na mecie był Radosław Niepokój z OSP Wrocanka (30 min 56 sek). Trzeci - Robert Janocha (MUKS Podkarpacie Jedlicze).

Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Oleksyk (Bieszczadzki Klub NW), druga była Danuta Gonet z Korczyny, a trzecia Agnieszka Pasieka z Ustrobnej.