Krośnieńscy karatecy przywieźli z Chełma 16 pucharów [ZDJĘCIA]

14 zawodników Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate walczyło na matach Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Białego Niedźwiedzia w Chełmie.

W turnieju wzięło udział 193 zawodników z 11 ośrodków kyokushin karate IKO Kyokushin: Białystok, Biała Podlaska, Góra Kalwaria, Krosno, Lublin, Przeworsk, Radzyń Podlaski, Tomaszów Lubelski, Wohyń, Zamość i Chełm.

- Jak zwykle, tak i tym razem, klubowicze nie zawiedli i podczas chełmskiego turnieju na podium wchodzili aż szesnaście razy - w kumite zdobywając sześć pierwszych miejsc - cieszy się Roman Woźniak z KKKK. - Dwukrotnie na najwyższe podium wchodziły Izabela Mielech i Blanka Trybus. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy drugie miejsce.

W kumite złoto zdobyli: Izabela Mielech, Blanka Trybus, Karina Korona, Wiktoria Bilska, Adrian Sudyka, Antoni Przybyła. Do Krosna ze srebrnymi medalami wrócili: Aleks Łączak, Maja Wajda i Dominik Bilski.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach w kata zajęli: Izabela Mielech, Blanka Trybus i Aleks Łączak. Drugie: Karina Korona, Emilia Gazda i Jakub Prajsnar. Trzecie: Wiktoria Bilska.