Siatkarki z Krosna pokonały Silesia Volley Mysłowice 1:3

Robert Orzechowski
I-ligowe siatkarki z Krosna rozpoczynają rundę rewanżową. Zaczęły od mocnego uderzenia i w sobotę (14.12) na wyjeździe pokonały zespół Silesia Volley Mysłowice 1:3.

W pierwszym spotkaniu obydwu tych drużyn, to Karpaty były lepsze (3:1). Rewanż nie wyszedł zespołowi z Mysłowic i w sobotę (14.12) ponownie musiał uznać wyższość siatkarek z Krosna. Zwycięstwo i trzy punkty bardzo przydały się podopiecznym Dominika Stanisławczyka, zwłaszcza po ostatniej porażce z liderem.

Mecz w Mysłowicach zacięty był tylko w dwóch pierwszych setach. Szczególnie emocjonujące były końcówki, bo grane na przewagi.

Gospodynie, mimo prowadzenia w pierwszym secie już 19:13, nie zdołały przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Krośnianki szybko wyrównały, a nawet wyszły na prowadzenie. Zawodniczki z Mysłowic nie złożyły jednak broni i ambitnie walczyły. Na nic to jednak, bo chwilę potem, po jeszcze kilku zwrotach akcji, ze zwycięstwa mogły cieszyć się krośnianki (26:28).

Równa gra toczyła się także w drugim secie, ale w końcówce role się odwróciły i górą były gospodynie (26:24). Rozpoczęły dobrze także kolejnego seta, jednak w ich szeregi szybko wkradło się rozluźnienie i krośnianki zwyciężyły do 21. Zawodniczki z Krosna punktowały też od początku czwartego seta. Skuteczna gra pozwoliła im dowieźć przewagę do końca (21:25) i cieszyć się z ważnego zwycięstwa.

Ugrany w Mysłowicach komplet punktów dał krośnieńskiej drużynie awans na wysokie, trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Szansa na kolejne będzie już w najbliższy piątek (20.12), kiedy to we własnej hali nasze siatkarki podejmą Wisłę Kraków, która plasuje się na 8. miejscu ligowego zestawienia.

Uwaga! Zmiana terminu meczu siatkarzy. Nietypowo, bo w czwartek (19.00) o godz. 19.00 w hali przy ul. Legionów seniorzy podejmą zespół STS Skarżysko-Kamienna. Karpaty są liderem tabeli, goście zajmują 8. miejsce.