Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krosno rozwija strefy inwestycyjne i chce promować swój potencjał w branży lotniczej. Szansą jest współpraca z Doliną Lotniczą

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
W UM w Krośnie podpisano porozumienie o współpracy między władzami miasta a Stowarzyszeniem Dolina Lotnicza.
W UM w Krośnie podpisano porozumienie o współpracy między władzami miasta a Stowarzyszeniem Dolina Lotnicza. UM Krosno
Krosno i Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza” rozszerzają współpracę. Władze miasta liczą na zdobycie nowych inwestorów z tej branży, która jest dla Krosna jedną z kluczowych dla rozwoju.

W urzędzie miasta spotkali się prezydent Krosna Piotr Przytocki, wiceprezydent Tomasz Soliński i Marek Darecki, prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”. Rozmawiano o planach inwestycyjnych a efektem tych rozmów było podpisanie porozumienia rozszerzającego dotychczasową współpracę o działania promujące potencjał gospodarczy i ofertę inwestycyjną Krosna.

- Dla naszego miasta branża lotnicza jest jednym z najważniejszych motorów rozwojowych. Obecnie przygotowujemy nowe tereny inwestycyjne, planujemy dalszą również rozbudowę lotniska –mówi prezydent Piotr Przytocki.

Władzom Krosna zależy wzmacnianiu sektora lotniczego i chcą dotrzeć z informacją o ofercie do firm i przedsiębiorców z tej branży.

- Dzięki partnerstwu z „Doliną Lotniczą” będziemy mogli zachęcać potencjalnych inwestorów do lokalizowania przedsięwzięć w Krośnie – dodaje Piotr Przytocki.

Wiceprezydent Tomasz Soliński podkreśla, że współpraca ze stowarzyszeniem z Rzeszowa, które ma renomę i kontakty w sektorze lotniczym na całym świecie, to duża szansa dla Krosna, bo w tej branży władze miasta pokładają duże nadzieje.

- Przygotowujemy aktualnie uzbrojenie około 112 hektarów w Strefie Inwestycyjnej „Krosno 2”. Będziemy też zwiększać powierzchnię Strefy Inwestycyjnej „Krosno – Lotnisko”, o około 18 hektarów. Do obu lokalizacji zapraszamy inwestorów, szczególnie z branży lotniczej, priorytetowej dla rozwoju miasta i regionu – mówi Tomasz Soliński.

Jak dodaje, zachętą dla potencjalnych inwestorów mają być nie tylko przygotowane tereny.

- Działamy także w zakresie stałego rozwijania kształcenia zawodowego w branży lotniczej, tworzenia oferty mieszkaniowej dla pracowników, czy oferowania atrakcyjnych zwolnień podatkowych – dodaje.

Marek Darecki, prezes „Doliny Lotniczej” potwierdza, że region krośnieński jest od wielu lat jej mocnym ogniwem.

- Mam w tym zakresie specjalne, osobiste doświadczenia. Przepracowałem w Goodrich Krosno cztery lata, kierując tą firmą i rozwijając ją – mówi.

Jak deklaruje, stowarzyszenie będzie aktywnie współpracować z Krosnem w propagowaniu lokalnych możliwości inwestycyjnych. Na ten rok zaplanowano szereg działań, w tym promocję podczas międzynarodowych targów, konferencji i misji gospodarczych, informowanie o ofercie Krosna na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych stowarzyszenia, promocję wśród jego członków. Przewidziano także współpracę przy organizacji wydarzenia dla przedstawicieli branży lotniczej z Krosna.

Stowarzyszenie „Dolina Lotnicza” jest najstarszym i największym polskim klastrem przemysłowym. Zrzesza ponad 190 członków, w tym przede wszystkim producentów branży lotniczej z wielu regionów Polski. Wśród nich znajdują się reprezentanci światowych koncernów, największych firm prowadzących działalność w Polsce. Do „Doliny Lotniczej” należą także krośnieńskie firmy, w tym Goodrich Aerospace Poland, Wietpol Aerospace, Dioxid i ScaleWings AeroPro.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto