Nowe atrakcje i udogodnienia dla turystów w powiecie krośnieńskim. Wśród nich – ścieżka z gigantycznymi owadami

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
Takie gigantyczne owady można zobaczyć w Wapowcach pod Przemyślem. Podobne będą atrakcją ścieżki turystycznej w gminie Miejsce Piastowe
Takie gigantyczne owady można zobaczyć w Wapowcach pod Przemyślem. Podobne będą atrakcją ścieżki turystycznej w gminie Miejsce Piastowe Norbert Ziętal
Udostępnij:
Ścieżka spacerowa z modelami gigantycznych owadów, ścianka wspinaczkowa, skatepark, świetlica edukacji ekologicznej – takie m.in. przedsięwzięcia, które mają stać się lokalnymi atrakcjami turystycznymi i nie tylko, zgłosiły samorządy i stowarzyszenia z powiatu krośnieńskiego, w ramach programu lokalnego rozwoju. Zobaczcie szczegóły na slajdach w galerii.

Projekty mają szansę na wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Nabór prowadziła Lokalna Grupa Działania „Kraina Nafty”. Ogólna kwota dotacji to ok. 1 mln 752 tys. zł.

LGD „Kraina Nafty” dokonała już wstępnej oceny projektów i wybrała przedsięwzięcia do dofinansowania.

Propozycje zgłoszone przez sześć gmin powiatu krośnieńskiego (Jedlicze, Miejsce Piastowe, Chorkówka, Jaśliska, Iwonicz-Zdrój i Dukla) i dwa stowarzyszenia (Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej oraz Towarzystwo Miłośników Lubatowej) dotyczą rozwoju infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej, które służą mieszkańcom i turystom.

Na pierwszym miejscu listy rankingowej znalazł się wniosek gminy Miejsce Piastowe. Samorząd ubiega się o 185 tys. zł wsparcia na wykonanie ścieżki spacerowo-przyrodniczej, przebiegającej przez miejscowości Niżna Łąka i Wrocanka. Planowane są trzy trasy różnej długości (3,2 km, 4,9 km oraz 6,4 km.).

Leżaki i owady giganty

Przy ścieżce mają być zamontowane urządzenia plenerowej siłowni i leżaki do wypoczynku. Atrakcją jaką być realistyczne modele gigantycznych owadów występujących na tym terenie, odzwierciedlające szczegóły budowy prawdziwych okazów.

Trasa będzie też prowadzić do miejsc i obiektów związanych z historią i dziedzictwem kulturowym, takich jak drewniany kościółek czy zabytkowy wóz strażacki. Wzdłuż ścieżki na tablicach będą zamieszczone informacje o historii Niżnej Łąki i Wrocanki, ich znanych mieszkańcach.

- Ścieżka spacerowa oraz plac rekreacyjny będą obiektami ogólnodostępnymi i całorocznymi. Będzie to rodzinna atrakcja turystyczna gminy - mówi Dorota Chilik, wójt Miejsca Piastowego.

Jakie jeszcze atrakcje i udogodnienia planowane są w miejscowościach powiatu krośnieńskiego? Zobaczcie w naszej galerii.

Takie gigantyczne owady można zobaczyć w Wapowcach pod Przemyślem. Podobne będą atrakcją ścieżki turystycznej w gminie Miejsce Piastowe

Nowe atrakcje i udogodnienia dla turystów w powiecie krośnie...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie