Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

200 tys. zł na książki do bibliotek w krośnieńskich szkołach

Redakcja
Archiwum
W 20 krośnieńskich szkołach zakupione będą nowości wydawnicze i książki niebędące podręcznikami. Dotację (ponad 204 tys. złotych) miasto otrzymało w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa to wieloletni, ogólnopolski program promujący czytanie, m.in. poprzez wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek szkolnych.

Biblioteki szkolne spełniają ważną misję. Dlatego tak istotny jest zakup książek dla szkół – nie tylko podręczników oraz tytułów wymaganych przez program nauczania, lecz także lektur szkolnych, pozycji ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów, którzy chętnie będą po nie sięgać w czasie wolnym. Książki powinny być aktualne, dostosowane do obowiązujących wymagań wśród nastolatków, a także zróżnicowane pod względem poziomu trudności, by rozwijać już ukształtowaną potrzebę sięgania po książki i zachęcić osoby wciąż nieprzekonane do czytania.

- Czytanie jest dla umysłu jest jak gimnastyka dla ciała - podkreśla Bronisław Baran, wiceprezydent miasta odpowiedzialny m.in. za edukację. - Przez czytanie książek dzieci nie tylko zdobywają wiedzę potrzebną im w szkole. W książkach znajdują przecież wzorce postaw i zachowań, ale też mnóstwo ciekawych rzeczy, które pobudzają ich wyobraźnię i kreatywność, rozwijają zainteresowania. Mam nadzieję, że książki zakupione z tych pieniędzy przyczynią się do rozwijania nawyku czytania książek przez dzieci i młodzież.

Zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami i rodzicami. - Będą też uwzględniały potrzeby uczniów niepełnosprawnych - dodaje zastępca prezydenta miasta.

Obok zakupu książek planuje się także realizację akcji promujących czytelnictwo w szkole oraz działania oparte na współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto