Krośnieński Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking. Trasę pokonało 240 uczestników [ZDJĘCIA]

Ewa Gorczyca
Tradycyjnie nie zabrakło sportowego akcentu w obchodach Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Krośnie. 7-kilometrową trasę XXII Krośnieńskiego Biegu Konstytucji najszybciej pokonał Patryk Marszałek z Przemyśla. Zawody Nordic Walking wygrał Tomasz Wojtowicz z Widacza.

Pogoda sprzyjała uczestnikom tegorocznych imprez sportowych zorganizowanych w Krośnie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja – biegu i marszu nordic walking. Trasa zawodów tradycyjnie prowadziła ulicami centrum Krosna. Biegacze mieli do pokonania dystans 7 kilometrów. Zawodnicy nordic walking - dystans 5 kilometrów.

Na starcie, zlokalizowanym na Placu Konstytucji 3 Maja, zjawiło się ponad 240 osób, w tym ponad 190 biegaczy – przede wszystkim z Krosna i powiatu krośnieńskiego, ale byli w tym gronie także zawodnicy z innych miejscowości a nawet zza granicy.

Bieg główny ukończyło 187 osób. Najlepszy czas uzyskał Patryk Marszałek z Przemyśla. Pokonał trasę w niespełna 22 minuty. O ok. pół minuty wyprzedził Wojciecha Pelczara z Dobieszyna. Trzeci był Paweł Krochmal z Warszawy. Najlepszym krośnianinem okazał się Karol Machowski (czwarty na mecie).

Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Zajęła 10. miejsce, w ogólnej klasyfikacji, z czasem 25 min. 40.68 sek. Drugi i trzeci czas wśród kobiet osiągnęły Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego i Regina Kulka-Mnich z Ropy.

Zawody Nordic Walking wygrał Tomasz Wojtowicz z Widacza. Trasę 5 km pokonał w 31 min. 55.40 sek. Drugie miejsce zajęła Erwina Wilusz z Iwonicza-Zdroju a trzecie – Witold Zych z Rogów. Najlepszy z krośnian, Grzegorz Kubit, zajął 14 pozycję.

Wyniki zawodów są na stronie MOSiR Krosno.

Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie. Krośnieński Bieg Konstytucji odbył się już po raz 22. Zawody Nordic Walking z okazji Święta Konstytucji 3 Maja miał w tym roku IX edycję. Po południu na stadionie MOSiR przy ul. Bursaki odbyły się biegi dzieci i młodzieży.

Zobaczcie zdjęcia XXII Krośnieńskiego Biegu Konstytucji i IX Zawodów Nordic Walking w Krośnie.