MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 67 km od Krosna. Pomysły na odrobinę ruchu na powietrzu w weekend 15 - 16 czerwca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz nowych tras do nordic walking w pobliżu Krosna? Z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie garść propozycji na ten tydzień. Jeżeli przed Tobą pierwszy marsz nordic walking, zacznij w weekend. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by znaleźć swoje tempo. Oto nasze sugestie, gdzie można się wybrać w okolicy Krosna na nordic walking. W tym tygodniu wybraliśmy szlaki w odległości do 67 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, czy wszystko było zgodne z opisem.

Spis treści

Trasy nordic walking w pobliżu Krosna

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy 3 ścieżki nordic walking oddalone maksymalnie o 67 km od Krosna. Zobacz, czy trasa polecana przez kogoś innego jest dobra również dla Ciebie.

Zanim wyjdziesz, sprawdź prognozę pogody dla Krosna.

W sobotę 15 czerwca według prognozy pogody ma być 23°C. Nie powinno padać. W niedzielę 16 czerwca zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 23°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 55%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Rezerwat Prządki

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 2,49 km
  • Czas trwania marszu: 50 min.
  • Przewyższenia: 64 m
  • Suma podejść: 298 m
  • Suma zejść: 299 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Krosna poleca Krzycho2001

Bardzo fajna spacerowa trasa z licznymi atrakcyjnymi skalnymi.

Nazwa rezerwatu wywodzi się z legendy, która głosi, że są to panny dworskie z pobliskiego zamku zaklęte w skały za to, że przędły w święto. Na obszarze rezerwatu znajdują się cztery grupy skałek piaskowcowych. Kształty skałek to w większości wyniosłe maczugi przekraczające niekiedy 20 m wysokości, ale są również formy płaskie, bryłowe poprzedzielane szczelinami rozwierającymi się ku górze. Poszczególnym skałom nadane zostały nazwy – m.in.: Prządka-Matka, Prządka-Baba, Herszt, Zbój Madej. W grupie skał zwanych Prządką-Matką występuje jedna z najwyższych skałek w całym rezerwacie, która ciągnie się przez ok. 30 m i ma 18 m wysokości.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Debiutantka [Kod trasy: 159883]

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 5,52 km
  • Czas trwania marszu: 38 min.
  • Przewyższenia: 150 m
  • Suma podejść: 189 m
  • Suma zejść: 189 m

Siwejka poleca trasę uprawiającym nordic walking z Krosna

Krótka trasa idealna na początek. Niewielkie różnice wysokości powodują, że niemal każdy z łatwością ją pokona. Tradycyjnie ruszamy z Siwejki, najpierw 1300 m w stronę centrum Ropek szlakiem czerwonym do rozdroża w centrum wsi. Tam kierujemy się za znakami żółtymi w prawo. Najpierw przez potok, potem nieco stromiej do góry do utwardzonego placu przygotowanego na zwózkę drewna. W tym miejscu porzucamy szlak żółty i ruszamy łagodnie drogą w prawo. Gdy na Twoim smartwatchu pokaże się 3 km skręcamy z tej drogi w prawo stromo w dół ścieżką leśną. Po 300 metrach dołanszamy się do szlaku czerwonego którym kierujemy się w drogę powrotną w dół Ropek.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Z Soliny do Myczkowce

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 12,91 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 26 min.
  • Przewyższenia: 352 m
  • Suma podejść: 3 808 m
  • Suma zejść: 3 832 m

Diskus poleca trasę mieszkańcom Krosna

Trasa ciekawa i przyjemna, nie za trudna choć trochę męcząca. Wyjście niebieskim szlakiem z Soliny przez Bóbrka następnie podziwiamy kamieniołom w Bóbrce (punkt widokowy na szczycie). Następnie leśną grania przez szczyt Koźiniec 521 m npm. (pomiędzy drzewami widać jezioro Myczkowskie) udajemy się do miejscowości Myczkowce (ciekawa zapora). Do Soliny można wrócić niebieskim szlakiem drugą stroną jeziora (kolejne trzy godziny marszu) . My wróciliśmy stopem (tego dnia był straszny upał).
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking staje się coraz bardziej pupularny. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Poprawne wykonywanie treningu może przynieść zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto