Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy kierunek na Politechnice Warszawskiej. "Przełomowy moment dla edukacji inżynieryjnej"

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Nowy kierunek ma dostarczyć studentom kompetencje niezbędne w przemyśle motoryzacyjnym
Nowy kierunek ma dostarczyć studentom kompetencje niezbędne w przemyśle motoryzacyjnym Szymon Starnawski
Nowatorski kierunek studiów pojawił się na Politechnice Warszawskiej. Kształci specjalistów, którzy byliby nie tylko teoretykami, ale także praktykami nowych technologii motoryzacyjnych. Zajęcia na nowym kierunku wystartowały w lutym i od początku cieszą się wysokim zainteresowaniem wśród studentów uczelni. Szczegóły poniżej.

Nowy kierunek na PW. Tutaj wiedza spotyka praktykę

FORVIA, jeden z największych producentów elementów wyposażenia samochodowego na świecie, zainicjował nowatorski kierunek studiów II stopnia na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych na Politechnice Warszawskiej. Studia na kierunku inżynieria mechaniczna spec. zaawansowane metody projektowania i rozwoju produktu w inżynierii mechanicznej to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych inżynierów i magistrów w przemyśle motoryzacyjnym.

To przełomowy moment dla edukacji inżynieryjnej. Brakowało kierunku łączącego wiedzę teoretyczną z praktycznymi potrzebami przemysłu motoryzacyjnego. Naszym celem było stworzenie programu, który (...) łączy innowacyjne podejście do nauczania z bezpośrednią współpracą z liderami branży - powiedział Marcin Dębniak, Global R&D Manager w Grupie FORVIA, inicjator i pomysłodawca nowego kierunku.

Program studiów opiera się na zaawansowanych metodach nauczania XXI wieku, w tym na transformacji cyfrowej i nowoczesnych narzędziach dostępnych na rynku. Uwzględnione są w nim praktyczne prace nad rzeczywistymi problemami firm i rozwiązywanie konkretnych biznesowych przypadków, co umożliwi studentom płynne przejście do sektora biznesowego po studiach.

Kształcimy inżynierów, którzy będą efektywnie podejmować decyzje i wprowadzać innowacje w branży motoryzacyjnej. Za cel stawiamy sobie dostarczenie studentom nie tylko solidnych podstaw teoretycznych, ale także umiejętności praktycznych, które są kluczowe w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie technologii - podkreślił Marcin Dębniak.

Studenci mają okazję nauczyć się, jak funkcjonuje biznes od wewnątrz, co pozwoli im na świadomy wybór przyszłego pracodawcy. Zrozumienie procesów i dynamiki branży motoryzacyjnej, zdolność do krytycznego myślenia oraz efektywnej komunikacji to kluczowe kompetencje, których uczą się studenci. Kierunek zapewnia im także umiejętności analizy trendów i przewidywania kierunków rozwoju branży, co daje im znaczącą przewagę na konkurencyjnym rynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maturzyści zakończyli rok szkolny. Czekają na nich egzaminy maturalne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto