Gracjan Pieper mistrzem Europy. Zawodnik PMKS „Rybak” Władysławowo poprawił rekord życiowy w Luksemburgu. Kajetan Link wicemistrzem

Piotr Niemkiewicz
Mistrzem Europy został Gracjan Pieper z PMKS „Rybak” Władysławowo
Mistrzem Europy został Gracjan Pieper z PMKS „Rybak” Władysławowo PMKS Rybak Władysławowo
PMKS Rybak Władysławowo wraca z medalami z Luksemburga, gdzie siłacze znad morza wywalczyli medale mistrzostw Europy. Złoty medal obronił Gracjan Pieper, który dodatkowo poprawił swój niedawny rekord życiowy. Na podium stawali też Kajetan Link i Egor Palczewski. Ekipa, którą prowadził trener Augustyn Hadas, wraca z tytułem drużynowych wicemistrzów kontynentu.

PMKS Rybak Władysławowo na mistrzostwach Europy juniorów w trójboju siłowym w Hamm

Mistrzostwa Europy Juniorów do 18 lat w Trójboju Siłowym\ odbyły się w Luksemburgu, w dzielnicy Hamm. I to właśnie tam znakomicie zaprezentowali się zawodnicy PMKS „Rybak” Władysławowo. Gracjan Pieper został mistrzem Europy. Zawodnik z Władysławowa w swojej kategorii wagowej obronił złoto w trójboju, uzyskując imponujący wynik 785,0 kg.

- I poprawił swój rekord życiowy z grudnia 2023 roku o 50 kilogramów - podkreśla Augustyn Hadas, trener PMKS Rybak Władysławowo. - Gracjan zwyciężył także w poszczególnych bojach.

Siłacz Rybaka trzy złote medale wywalczył w konkurencjach:

• przysiady – 290 kg,
  • wyciskanie sztangi leżąc – 230,0 kg
  • martwy ciąg 265,0 kg.

Gracjan ustanowił też rekord Polski juniorów do 18 lat w wyciskaniu sztangi leżąc.

Tytuł wicemistrza Europy zdobył debiutujący na międzynarodowych pomostach 17-letni Kajetan Link, który w kategorii do 66 kg uzyskał 462,5 kg. W wyciskaniu leżąc zdobył medal złoty wynikiem 115,0 kg, srebrny medal w przysiadach – 170,0 kg a w martwym ciągu medal brązowy wynikiem 177,5 kg.

- Kajetan poprawił wszystkie swoje dotychczasowe rekordy o 69 kg - podsumowuje trener Hadas.

Kolejny bardzo udany start na swoje konto dopisuje 16-letni Egor Palczewski, który w kategorii do 53 kg w trójboju wywalczył brązowy medal. Został też brązowym medalistą we wszystkich trzech bojach ustanawiając swoje rekordy życiowe.

- Nasi zawodnicy, reprezentując barwy Polski, zostali też drużynowymi wicemistrzami Europy - cieszy się Augustyn Hadas, który przygotował wszystkich trzech zawodników do startu w mistrzostwach Europy.

Nie byłoby wyjazdu do Luksemburga i sukcesu bez pomocy Marleny Link, prezes PMKS „Rybak”Władysławowo.

- Prezes z przygotowania organizacyjnego do mistrzostw Europy wywiązała się znakomicie - podkreśla Augustyn Hadas.

ZOBACZ TEŻ NA puck.naszemiasto.pl: PMKS Rybak z Władysławowa na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w Będzinie (2022). Mają klubowe pierwsze miejsce!

Niewykluczone, że wkrótce sportowcy z Władysławowa będą mieli kolejne dobre wieści. Gracjan Pieper oraz Kajetan Link pod koniec maja wylatują do Austin w Stanach Zjednoczonych, by tam walczyć na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 18 w wyciskaniu sztangi.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!