Baseny w Rymanowie-Zdroju powstają w miejscu starych, oddanych do użytku w 1966 roku, które zostały zamknięte kilkanaście lat temu ze względu na fatalny stan techniczny © S.Tworek
[1/20]

W Rymanowie-Zdroju powstają otwarte baseny [ZDJĘCIA]

Baseny w Rymanowie-Zdroju powstają w miejscu starych, oddanych do użytku w 1966 roku, które zostały zamknięte kilkanaście lat temu ze względu na fatalny stan techniczny.

– Baseny były zaopatrywane wodą z rzeki Tabor i posiadały azbestowe rury, co oczywiście nie spełniało wymaganych norm – tłumaczy burmistrz Wojciech Farbaniec. – Przez cały czas szukaliśmy możliwości dofinansowania inwestycji, jednak dopiero w obecnej perspektywie finansowej otrzymaliśmy około 7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Powstała w 2016 roku dokumentacja projektowa przewiduje, że na blisko 900 m kw. powstaną trzy baseny odkryte: brodzik, basen z częścią rekreacyjną oraz basen do pływania. Głębokość niecki basenowej w najgłębszym miejscu osiągnie 1,20 cm. Do dyspozycji gości będą także zjeżdżalnie wodne, alejki spacerowe z altankami i siłownią zewnętrzną, boiska sportowe, nowoczesna szatnia, całoroczna kawiarnia oraz parking.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 14 mln zł.

W pierwszej połowie 2020 roku w Rymanowie-Zdroju zaplanowane jest otwarcie kompleksu otwartych basenów. Na ich budowę długo czekali nie tylko mieszkańcy, ale również kuracjusze i turyści, którzy latem narzekali na brak pływalni.

reklama