Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobieszynie biorą udział w projekcie "Być jak Ignacy"

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
Wojciech Prejznar
Uczniowie Koła Naukowego "Orion" ze Szkoły Podstawowej w Dobieszynie realizują drugi etap projektu "Być jak Ignacy".

Drugi etap konkursu może być realizowany – ze względu na naukę zdalną w szkołach – tylko w formie online.

Co najmniej raz w tygodniu, wraz z opiekunem koła Wojciechem Prejznarem, uczniowie przy pomocy komunikatorów internetowych spotykają się i zmagają z zadaniami tej części konkursu. Tematem przewodnim tego etapu jest ekologia.

- Uczniowie wykonują zadania z zakresu ochrony środowiska. Uczą się jak dbać o środowisko naturalne i chronić przyrodę. Główne zagadnienia nad którymi pracują to: zanieczyszczenie powietrza, oszczędzanie słodkiej wody, segregacja odpadów i bioróżnorodność, która w dzisiejszych czasach ulega nieustannym zmianom - mówi Wojciech Prejznar.

Na zakończenie drugiego etapu uczniowie przygotują projekt ekologiczny związany z oszczędzaniem wody, pokazujący, jakie działania można podjąć, by oszczędzać wodę.

Realizują naukowe pasje

"Być jak Ignacy" to program, którego celem jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów szkół podstawowych poprzez doświadczanie oraz popularyzacja osiągnięć wielkich polskich naukowców i wynalazców.

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

W tym roku hasło akcji to "Nauka to przyszłość". Program ma zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Uczniowie poznają kolejnych czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha.

Program "Być jak Ignacy" przeznaczony jest dla uczniów klas I-III oraz IV-VIII.

Programowi towarzyszy konkurs dla kół naukowych. Do zdobycia są nagrody pieniężne dla szkół i nauczycieli oraz nagrody rzeczowe dla uczniów, o wartości ponad 300 tys. zł. Zwycięskie szkoły otrzymają również prestiżowy tytuł "Naukowej Szkoły Ignacego", a najlepszy zespół otrzyma tytuł "Szkoły Roku".

Każdy z czterech etapów programu poświęcony innemu zagadnieniu: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto