Święto wszystkich dzieci – już w sobotę Międzynarodowy Dzień Dziecka

Materiał informacyjny
Już w sobotę Międzynarodowy Dzień Dziecka. Święto, na które czekają najmłodsi w całym kraju, nieodłącznie wiąże się z obdarowywaniem prezentami. Na tę okazję sieć Kaufland przygotowała specjalną ofertę pełną wyjątkowych zabawek dla dzieci w różnym wieku i atrakcyjnych promocji.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, tylko w 2018 roku w Polsce przybyło 388 tys. małych ludzi, którzy będą świętować teraz swój pierwszy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Święto to obchodzimy 1 czerwca już od lat 50. XX wieku. Co ciekawe, święto dzieci przypada w niektórych krajach w różnych terminach.

Wieloletnia tradycja

Od 1929 roku w Polsce obchodzono Święto Dziecka. Dzień ten przypadał na 22 września. Tego dnia w szkołach urządzano akademie i zabawy, a także wręczano najmłodszym słodkie podarunki. Tradycja organizacji zabaw i gier sportowych przetrwała do dziś, podobnie jak dawania prezentów, które mają dostarczyć dzieciom mnóstwo szczęścia i radości. Dopiero od 1950 r. Dzień Dziecka zaczęto obchodzić w Polsce 1 czerwca. I choć to wspólny termin dla wielu krajów świata, niektóre narody pozostały wierne własnym tradycjom.

Dzień Dziecka na świecie

We Francji i Włoszech dzieci obchodzą swoje święto 6 stycznia i jest to tzw. Dzień Rodziny. Towarzyszy mu uroczysty obiad, podczas którego wręczane są upominki, a do popularnych zwyczajów należy wróżenie losów rodziny. W Japonii świętuje się w ciągu dwóch dni. Trzeciego marca dziewczynki i rodzice tworzą lalki i ubierają je w japońskie stroje, a dwa dni później chłopcy wykonują papierowe karpie, które są symbolami młodości, wytrwałości i siły. Z kolei w Turcji Dzień Dziecka przypada 23 kwietnia, czyli w Dniu Niepodległości.

Bez prezentu ani rusz

Prezenty – to pierwsze skojarzenie z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka w Polsce. Pomysłów na nie dostarcza najnowsza oferta sieci Kaufland. Można w niej znaleźć m.in. stylowe lalki ze zwierzątkami Enchantimals (38,99 zł), sportową lalkę Steffi (32,99 zł), lalki Barbie z serii kariera (39,99 zł) czy Barbie Tęczowa Syrenka (59,99 zł), a także zabawki marki Evi – zestaw wakacje w kamperze (139,90 zł) czy lalkę na rowerze górskim (32,99 zł). Oferta obejmuje też liczne zabawki z serii Strażak Sam z figurkami – pojazd strażacki Venus i łódź ratowniczą Neptun (89,99 zł za każdy), jeep ratunkowy (79,99 zł), quad Mercury z otwieraną skrzynką (49,99 zł), helikopter na podczerwień Wallaby 2 (69,99 zł).

Odjechane podarunki

W ofercie Kaufland na Dzień Dziecka można znaleźć również zabawki idealne na prezent dla małych fanów motoryzacji. To m.in. motocykle-zabawki Aprilla (19,99 zł), samochodziki Old Timer Welly Nex (15,99 zł), samochodziki Hot Weels (8,99 zł) czy zestawy z torami Hot Weels Rywalizacja Mistrzów (59,99 zł) i On The Go (29,99 zł), a także Transroboty-ciężarówki z efektami świetlnymi i dźwiękowymi (14,99 zł).

Dla najmłodszych i nieco starszych

Rodzice najmłodszych dzieci mogą sprawić swoim pociechom interaktywne i wspierające ich rozwój zabawki marki Fisher Price. Wśród nich należy wymienić m.in. pierwsze klocki malucha z wiaderkiem do sortowania (44,99 zł), uczący liter, liczenia, kształtów i kolorów muzyczny odtwarzacz Szczeniaczka uczniaczka (44,99 zł), Pianinko Malucha uczące m.in. alfabetu i odgłosów zwierząt (74,99 zł) czy Tablet Malucha (74,99 zł) pomagający poznać kolory, przedmioty, a nawet ponad 100 dźwięków. Z kolei starsze dzieci z pewnością ucieszą elektroniczne propozycje prezentowe takie jak głośnik Bluetooth Platinet (59,99 zł), słuchawki nauszne Freestyle Bluetooth (64,99 zł) czy wodoodporny, umożliwiający nawiązywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów zegarek Kids Call Me KW-50 (58,99 zł).

Nauka przez zabawę

Na to, że wręczane prezenty mogą być doskonalą zachętą do nauki, przykładów nie brakuje. Połączenie świetnej zabawy i intelektualnego wyzwania zapewniają gry edukacyjne, takie jak pozwalające poznać alfabet i słownictwo gry „Zaliczone na 6!” (49,99 zł), gry „Farma” i „Cyfry” (29,99 zł) czy „Loteryjka Słowna” i „Logika 3 w 1” (16,99 zł) marki Carolina. W ofercie Kaufland znalazły się też klocki Mały Konstruktor (26,99 zł), a także integrujące całą rodzinę gra familijna Biznes (24,99 zl), mini gry planszowe Orientuj Się, Remik i Kalambury (7,99 zł każda), quizy edukacyjne z serii Mały Geniusz (44,99 zl) oraz gry zręcznościowe Sprytna Ośmiornica (69,99 zł) i Soczyste Cytrynki (49,99 zł) marki Trefl.

Oferta obowiązuje w sklepach Kaufland do 1 czerwca 2019 r. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie www.kaufland.pl oraz w aktualnej gazetce promocyjnej sieci.

Materiał oryginalny: Święto wszystkich dzieci – już w sobotę Międzynarodowy Dzień Dziecka - Warszawa Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie