Siatkarskie derby dla jasielskiej drużyny, która wygrała w Krośnie z Karpatami

Bogdan Hućko
Marek Dybaś
Siatkarze MKS Gamrat MOSiR Jasło wygrali w środowy (24 listopada) wieczór derbowy mecz w ramach X kolejki o mistrzostwo II ligi w Krośnie z Karpatami 3-2.

Jak przystało na derby, emocji nie brakowało w meczu trwającym ponad 2 godziny. Pierwsze dwa sety wygrała bardzo pewnie drużyna jasielska, będąca w każdym elemencie gry lepszą od gospodarzy. Przyjezdni zaczęli bardzo dobrze także trzeciego seta, w którym prowadzili różnicą 2-3 punktów i wydawało się, że pojedynek rozstrzygną na swoją korzyść. Karpaty mozolnie odrabiały straty i od stanu 13-13 trwała walka punkt za punkt i ostatecznie na przewagi wygrali krośnianie, chociaż nie obyło się bez kontrowersji sędziowskich.

Dramatyczna była końcówka IV seta, w którym Karpaty prowadziły 24-20. Jaślanie odrobili straty, zmniejszyli przewagę gospodarzy do jednego punktu (24-23). Trener Karpat Jakub Heimroth poprosił o dwie przerwy jedna po drugiej, chcąc wybić z rytmu drużynę MKS Gamrat, która wyrównała po 24. W grze na przewagi, punkt za punkt, wygrali gospodarze. Najwięcej kontrowersji wywołała ostatnia akcja. Jasielski zespół twierdził, że piłka trafiła w antenkę, a sędziowie zaliczyli 28. punkt Karpatom. Na nic zdały się protesty zawodników i trenera Bartosza Kilara.

W ten sposób gospodarze doprowadzili do tie-breaku. Piątego seta jaślanie zaczęli od mocnego uderzenia (4-1). Wprawdzie Karpaty zbliżyły się na jeden punkt (5-6), ale po zagrywce Anatola Lejki i asie serwisowym tego zawodnika, MKS znów zbudował czteropunktową przewagę i bardzo pewnie wygrał.

To drugi z rzędu zwycięski tie-break jasielskiej drużyny (w minioną sobotę 3-2 wygrali z Kęczaninem Kęty). W najbliższą sobotę (27 listopada, godz. 17) MKS Gamrat MOSiR Jasło podejmuje w swojej hali TKS Tychy.

Mecz X kolejki (24 listopada):

Karpaty Krosno Glass KPU - MKS Gamrat MOSiR Jasło 2-3 (20-25, 21-25, 26-24, 28-26, 10-15)
Karpaty: Mateusz Witek, Jan Zubik, Piotr Szostek, Janusz Ogonowski, Mikołaj Słotarski, Kacper Baran, Bartosz Grajper (libero) oraz Maciej Zając, Kacper Stawiarz, Piotr Siudak, Michał Krawczyk, Konrad Kundera; trener Jakub Heimroth.

MKS: Szymon Soboń, Kamil Warzocha, Bartosz Lasocki, Rafał Matuła, Arkadiusz Kościółek, Mateusz Armata, Jakub Opoń (libero) oraz Bartosz Soboń, Anatol Lejko; I trener Bartosz Kilar, II trener Kamil Warzocha.