Ruszyła aukcja dzieł sztuki na rzecz WOŚP. W tym roku BWA w Krośnie organizuje licytację online [GALERIA PRAC]

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
Dominika Paczkowska, olej płótno, 20x20cm BWA Krosno
50 prac przekazali artyści z Krosna i regionu na aukcję na rzecz WOŚP, tradycyjnie organizowaną przez BWA w Krośnie. Licytacje, prowadzone na platformie allegro, właśnie wystartowały.

Od wielu lat Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie włącza się w aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaprasza do galeryjnych sal, gdzie odbywa się aukcja dzieł sztuki prowadzona przez dyrektora Liceum Plastycznego Zbigniewa Glenia. Cały dochód z wydarzenia, rokrocznie przekazywany jest na rzecz WOŚP.

- W tym roku organizowana przez nas aukcja po raz pierwszy ma zupełnie inną formę. Ze względu na pandemiczne obostrzenia galeria prac jest wirtualna, a cała tegoroczna aukcja odbędzie się jedynie w formie internetowych zakupów - informuje Barbara Jurkowska z BWA w Krośnie.

Artyści z regionu jak zawsze nie zawiedli. BWA zgromadziło już ok. 50 prac - obrazy, wyroby ze szkła, rzeźby. Są wśród nich prace m.in. Niny Rostkowskiej, Magdaleny Wyżykowskiej-Figury, Anny Muni, Waldemara Kordyacznego, Arkadiusza Andrejkowa, Marka Burdzego czy też zmarłego w ub. roku Witolda Śliwińskiego.

Organizatorzy zapowiadają, że lista licytowanych dzieł może się jeszcze może się jeszcze powiększyć i będzie na bieżąco aktualizowana.

Linki do licytacji znajdują się na stronie internetowej BWA Krosno.

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie