Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszyła aukcja dzieł sztuki na rzecz WOŚP. W tym roku BWA w Krośnie organizuje licytację online [GALERIA PRAC]

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
Dominika Paczkowska, olej płótno, 20x20cm
Dominika Paczkowska, olej płótno, 20x20cm BWA Krosno
50 prac przekazali artyści z Krosna i regionu na aukcję na rzecz WOŚP, tradycyjnie organizowaną przez BWA w Krośnie. Licytacje, prowadzone na platformie allegro, właśnie wystartowały.

Od wielu lat Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie włącza się w aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaprasza do galeryjnych sal, gdzie odbywa się aukcja dzieł sztuki prowadzona przez dyrektora Liceum Plastycznego Zbigniewa Glenia. Cały dochód z wydarzenia, rokrocznie przekazywany jest na rzecz WOŚP.

- W tym roku organizowana przez nas aukcja po raz pierwszy ma zupełnie inną formę. Ze względu na pandemiczne obostrzenia galeria prac jest wirtualna, a cała tegoroczna aukcja odbędzie się jedynie w formie internetowych zakupów - informuje Barbara Jurkowska z BWA w Krośnie.

Artyści z regionu jak zawsze nie zawiedli. BWA zgromadziło już ok. 50 prac - obrazy, wyroby ze szkła, rzeźby. Są wśród nich prace m.in. Niny Rostkowskiej, Magdaleny Wyżykowskiej-Figury, Anny Muni, Waldemara Kordyacznego, Arkadiusza Andrejkowa, Marka Burdzego czy też zmarłego w ub. roku Witolda Śliwińskiego.

Organizatorzy zapowiadają, że lista licytowanych dzieł może się jeszcze może się jeszcze powiększyć i będzie na bieżąco aktualizowana.

Linki do licytacji znajdują się na stronie internetowej BWA Krosno.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto