Polecamy

Zakłądając, że kawę na wynos zamawiamy 3x w tygodniu, w ciągu roku zużywamy 160 jednorazowych kubków
[4/10]

Rocznie wytwarzasz 300 kg śmieci, w tym 500 foliówek. Jak to zmienić?

Zakłądając, że kawę na wynos zamawiamy 3x w tygodniu, w ciągu roku zużywamy 160 jednorazowych kubków. Zamiast tego moglibyśmy używać 1 wielorazowego kubka termicznego.

Jak podaje strona zero-waste.pl, zaledwie 0,25% tych trudnych w przetworzeniu opakowań trafia do recyklingu, co oznacza, że z każdą kawą czy herbatą zakupioną w jednorazowym opakowaniu rośnie góra odpadów.

Obecnie w wielu kawiarniach w Polsce nie ma problemu z zamówieniem napoju do własnego kubka. W akcji #zwłasnymkubkiem biorą udział m.in. sieciówki takie jak Green Caffe Nero czy Starbucks. Kawiarnie, które nalewają do własnego kubka można sprawdzić na interaktywnej mapieRocznie statystyczny Polak generuje ponad 300 kg odpadów komunalnych - czyli takich, które przez setki lat będą gniły na wysypiskach. W dodatku tylko 20 proc. plastików poddawanych jest recyklingowi. Dzięki drobnym zmianom możemy jednak w znaczący sposób ograniczyć produkcję odpadów - wystarczy część jednorazowych artykułów zamienić na ich wielorazowe odpowiedniki. Zobaczcie, za jaką ilość śmieci w skali roku odpowiada jedna osoba.

Najnowsze wiadomości

reklama