Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piękny Beskid Niski. Jego walory poznają Austriacy i Szwajcarzy. Oto miejsca, które mają ich zachwycić. Wśród nich jest skansen w Bóbrce

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
Region Beskidu Niskiego został częścią kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej promującej mniej oczywiste zakątki do zwiedzania w Polsce. Wśród polecanych miejsc jest m.in. skansen naftowy w Bóbrce.

Odbiorcami kampanii „Poland Soul Travel” są Austriacy i Szwajcarzy, którzy mają okazję przekonać się o pięknie Beskidu Niskiego i dowiedzieć się więcej o jego walorach turystycznych, pod kątem uprawiania turystyki w stylu „slow”, która w ostatnim czasie stała się dużym trendem.

- Zmęczenie życiem na pełnych obrotach sprawia, że ludzie chcą odpocząć w miejscach cichych, spokojnych. Chcemy pokazać, że Beskid Niski również jest miejscem, w którym można się zresetować, a przy tym podziwiać piękno tutejszej natury - mówi Marcin Płachno, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Wiedniu, który odpowiada za realizację kampanii.

Beskid Niski i jego najbliższe okolice zostały przedstawione jako miejsce z niezwykłą przyrodą, idealnymi warunkami do uprawiania sportów, wyjątkową historią, niespotykanymi nigdzie indziej zabytkami, pysznym jedzeniem i gospodarstwami agroturystycznymi, w których prowadzenie gospodarze wkładają wiele pasji. Kampania oferuje specjalne trasy zwiedzania. Pokazuje Austriakom i Szwajcarom kulturę i kuchnię regionalną, zachęca do aktywności, proponując np. bieganie na nartach, wycieczki rowerowe, piesze wyprawy po odludnych dolinach, przejażdżki na koniach huculskich, wędrówki po bukowych lasach Magurskiego Parku Narodowego, zwiedzanie cerkwi i muzeów. Wśród prezentowanych miejsc znalazł się m.in. skansen w Bóbrce.

- Muzeum Przemysłu Naftowego to miejsce nie tylko dla pasjonatów techniki i bardzo dobrze wpisuje się w modę na „slow travels”. Położone jest w lesie, zwiedzanie go to relaksujący i przyjemny spacer. Warto też wspomnieć, że na tym terenie w latach 70. XIX wieku działało uzdrowisko. Wodę mineralną wydobywano z dwóch szybów, leczyła różne przypadłości i była porównywana z najlepszymi w ówczesnym czasie w Europie - mówi Barbara Olejarz, dyrektor muzeum w Bóbrce.

Jak dodaje, dla zagranicznych turystów zabytkowa, ale wciąż działająca kopalnia ropy naftowej, jest unikatową atrakcją. - Takich miejsc na świecie jest niewiele - zaznacza.

Kampania odbywa się poprzez specjalną stronę (polandsoultravel.com), media społecznościowe i działania digitalowe. Od marca dotarła do ponad miliona użytkowników. Przewidziano także wizyty dziennikarzy i blogerów podróżniczych z Austrii i Szwajcarii w wybranych miejscach.

Poza Beskidem Niskim podkreśla przyrodnicze i kulturowe skarby czterech innych regionów w Polsce: Kaszub, Sudetów, Podlasia i Górnego Śląska.

Zobacz też: Polskie "Malediwy" niedaleko portu Kuźnica

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto