Narodowy Dzień Sportu 2020 – bezpłatne treningi w Twoim mieście

Materiał informacyjny Fundacji "Zwalcz Nudę"
Jak mówi znane polskie przysłowie – „ruch to zdrowie”. Każdy z nas wie, że aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasz organizm i nasze samopoczucie, zwłaszcza gdy spędzamy większość czasu w jednej pozycji, np. przy biurku. Czasami mamy jednak opory, żeby zacząć ćwiczyć. Okazją do rozpoczęcia przygody ze sportem, sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej czy odkrycia nowych sportowych pasji jest Narodowy Dzień Sportu, który już 19 września w całej Polsce.

Co trzeci mieszkaniec Polski wciąż stroni od sportu

Jak wynika z badania MultiSport Index 2019 przeprowadzonego przez Kantar, 64% Polek i Polaków jest aktywnych fizycznie. To o 2 punkty procentowe więcej niż w badaniu z 2018 roku. Jest to grupa, która uprawia jakikolwiek sport przynajmniej raz w miesiącu. Są to proste czynności, jak spacery czy jazda na rowerze do pracy. Najczęściej aktywną fizycznie grupą są osoby młode, od 15 do 24 roku życia (zadeklarowało to aż 80% ankietowanych w tym wieku). Przybywa też osób, które ćwiczą regularnie – aż 19% badanych przyznało się do tego, że uprawia sport 5 razy w tygodniu. Czy to jest jednak powód do dumy i oznaka, że wspomniany stereotyp zniknął na dobre? Niestety nie – co trzeci mieszkaniec naszego kraju w 2018 roku nie podjął żadnej aktywności fizycznej. Jest to jeden z najgorszych wyników wśród państw Unii Europejskiej. Jak to zmienić?

Narodowy Dzień Sportu

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbędą się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. W ósmej edycji, tak jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem objęły wszystkie zakątki w Polsce. Miastami partnerskimi są m.in. Konin w województwie wielkopolskim, Piekary Śląskie na Górnym Śląsku czy Przemyśl w województwie podkarpackim. Do tego wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do tego wielkiego święta sportu, mają okazję poćwiczyć w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl w zakładce „EDYCJA 2020”.

„Poprzednie edycje Narodowego Dnia Sportu przyciągały tysiące osób, a wydarzenia w ramach NDS liczyliśmy w setkach. W tym roku – z powodu niepewnej sytuacji epidemiologicznej – część naszych działań przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Chcemy udowodnić wszystkim Polakom, że do uprawiania pełnowartościowego sportu wystarczy kawałek podłogi w naszym mieszkaniu. Nie rezygnujemy jednak z tego, z czego Narodowy Dzień Sportu słynie. Organizujemy bezpłatne treningi w całym kraju, angażując lubianych i utytułowanych sportowców, ośrodki sportowe, siłownie i kluby fitness” – mówi Krystyna Radkowska, Prezeska Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora imprezy.

Sport dla każdego

Każdy w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować 19 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Mariusz Wlazły, Paweł Korzeniowski, Hubert Hurkacz, Krzysztof Wiłkomirski, Sebastian Świderski czy Joanna Hentka. W internecie na wszystkich spragnionych sportu czekają ćwiczenia na żywo m.in. trening z wicemistrzynią paraolimpijską w pływaniu Pauliną Woźniak.

W ramach Narodowego Dnia Sportu można również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce i wziąć udział w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub do niej zalogować, a następnie kliknąć w odpowiedni link do swojego województwa. Linki do Wielkiej Rozgrzewki znajdują się tutaj: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu/photos/a.216196828547709/1643068669193844/. Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych. Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

Materiał oryginalny: Narodowy Dzień Sportu 2020 – bezpłatne treningi w Twoim mieście - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie