Krosno Biega: kto był pierwszy na mecie "Wiosennego Nafciarza" [ZDJĘCIA]

Ponad 70 zawodników wyruszyło na trasę pierwszego biegu z cyklu Krosno Biega.

Cykl biegów górskich Krosno Biega wystartował już po raz trzeci. W środowy wieczór (26 kwietnia) zawodnicy ustawili się na starcie "Wiosennego Nafciarza". Pięć minut po biegaczach wyruszyli na tą samą trasę miłośnicy chodu z kijami.

Mieli do pokonania 7,2 kilometra trasę. W drodze do mety pokonali 300 metrów podbiegów, z widokami na Suchą Górę.

Pierwszy na metę wbiegł Marcin Niezgoda, reprezentujący KKK MOSiR Krosno. Minutę i osiem sekund za nim przybiegł Łukasz Medejczyk z Dobieszyna. Trzeci był Mateusz Błaż z Komborni.

Wśród kobiet najszybciej pokonała trasę Karina Dębiec (Finisz Rymanów). Drugie miejsce zdobyła Magdalena Musialik (Rzeszowskie Gazele i Gepardy), trzecie - Sylwia Karaś (Dzikie Życie RunTeam).

Marcin Michalec z KKB MOSiR Krosno zwyciężył w kategorii nordic walking. Na pokonanie trasy z kijami potrzebował 45 minut i 40 sekund. Drugi na metę przyszedł Robert Janocha (Muks Podkarpacie Jedlicze) a trzeci Wojciech Bilik (Samotni Wędrowcy).

Wśród kobiet triumfowała Beata Łopatkiewicz z Krosna. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Krzanowska (Samotni Wędrowcy), trzecie - Joanna Jakubowicz z Krosna.

Na mecie na zawodników czekał poczęstunek: tortilla z czerwoną soczewicą i warzywami oraz salsa pomidorowo-paprykowa przygotowana przez ekipę Posmakuj Krosno.

Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu Krosno Biega (4 biegi), trzeba wziąć udział w minimum trzech. Kolejne zmagania już 7 czerwca w Odrzykoniu, na 6,5-kilometrowej trasie "Zemsty Cześnika". Zapisy na stronie: Krosno Biega

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?