Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krośnieński Holding Komunalny modernizuje sieć ciepłowniczą w Krośnie. Zakończono inwestycję na os. im. Jana Szczepanika [ZDJĘCIA]

Ewa Gorczyca
Ewa Gorczyca
18 nowych obiektów na osiedlu im. Jana Szczepanika włączono do systemu miejskiej elektrociepłowni
18 nowych obiektów na osiedlu im. Jana Szczepanika włączono do systemu miejskiej elektrociepłowni Krośnieński Holding Komunalny
Krośnieński Holding Komunalny zakończył inwestycje ciepłownicze na osiedlu im. Jana Szczepanika w Krośnie. Dzięki współpracy z Krośnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową udało się zmodernizować i rozbudować dwa odcinki ciepłownicze – w sumie 2,5 km.

Do 18 obiektów płynie już ciepło z miejskiej elektrociepłowni. To bloki przy ul. Krakowskiej, Magurów, Tysiąclecia i Wróblewskiego, budynki usługowo-handlowe (np. Pawilon Hermes) oraz Szkoła Podstawowa nr 10.

Inwestycję na spółdzielczym os. Szczepanika zrealizowano w ramach projektu modernizacji systemu ciepłowniczego miasta, którego celem stworzenie warunków do tego, by jak najwięcej terenów i obiektów objąć dostawami ciepła „systemowego”. Wymieniane są stare rury i budowana nowa infrastruktura dla odbiorców.

- Rozbudowa miejskiego systemu ciepłowniczego, bazującego na energii cieplnej produkowanej w Elektrociepłowni Krosno, jest ukierunkowana na dbałość o środowisko oraz na zapewnienie kolejnym mieszkańcom bezpieczeństwa i ciągłości dostaw ciepła - mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

Inwestycje zrealizowane przez Krośnieński Holding Komunalny na os. Szczepanika kosztowały ok. 3,5 mln zł, z czego ok. 1,5 mln zł stanowiło dofinansowanie. W pierwszym etapie przebudowano osiedlową sieć kanałową, przy ulicach Krakowskiej, Magurów, Tysiąclecia i Wróblewskiego, na nowoczesną sieć preizolowaną. W drugim – zbudowano łącznik ul. Lewakowskiego a ul. Tysiąclecia co pozwoliło na przyłączenie tej części miasta, zasilanej dotychczas przez kotłownię węglową do miejskiej sieci ciepłowniczej.

- To korzystne dla członków Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ponieważ ceny i stawki opłat zawartych w taryfie na ciepło są korzystniejsze niż u wcześniejszego dostawcy. Ponadto nie są już przez spółdzielnię ponoszone koszty związane z remontami oraz usuwaniem awarii - podkreśla Rafał Kielar, prezes Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Janusz Fic, prezes KHK podkreśla, że inwestycja ma też charakter proekologiczny. - Zdecydowana większość energii cieplnej produkowanej w Elektrociepłowni Krosno jest „energię zieloną”, wytwarzaną z biomasy, która jest paliwem odnawialnym - wyjaśnia.

To kolejny projekt realizowany we współpracy miasta, KHK i KSM na os. Szczepanika. Prowadzony jest też projekt likwidacji piecyków gazowych – ciepła woda do mieszkań może być dostarczana z miejskiej sieci ciepłowniczej, którą zarządza Krośnieński Holding Komunalny.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto