23 medale krośnieńskich karateków

Krośnieński Klub Kyokushin Karate na Mistrzostwach Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate w Przeworsku reprezentowało 24 zawodników. Karatecy z Krosna przywieźli 6 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych medali.

Do Przeworska przyjechał 270 zawodników z 32 klubów z województw Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Kratecy rywalizowali w kata, kumite i kumite WKF (czyli karate olimpijskim).

Krośnieńscy karatecy na podium wchodzili 23 razy. - Nasz klub po zliczeniu wszystkich punktów wywalczonych w kata, kumite i kumite WKF zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej - podkreśla Roman Woźniak, szef Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. - Jednak po odjęciu konkurencji kumite WKF zdobyliśmy trzecie miejsce.

Udany start zanotowali Aleks Łączak i Wiktoria Bilska – każde z nich trzykrotnie wchodziło na różne stopnie podium. Aleks złoto zdobył w kumite, brąz w kata i w kumite WKF. Wiktoria w debiucie w karate WKF, zdobyła brąz, w kumite semi kontakt i w kata - srebro.

Patryk Dobrzański wygrał kategorię juniorów w kumite WKF, zaś w kumite semi kontakt zajął drugie miejsce. Najlepsza zawodniczka Klubu w 2016 roku - Oliwia Krupa - w kategorii kata zdobyła srebro, zaś w kumite WKF okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoto.

Korneliusz Paradysz w przeworskich mistrzostwach zdecydowanie wygrał konkurencję kata, srebrny medal wywalczył w karate olimpijskim WKF. Kryspin Paradysz wygrał kata seniorów, wykonując w finale kata sushi-ho.

Fabian Czech zdobył złoto z kumite WKF, w półfinale i finale pokonując klubowych kolegów. Weronika Bęben pewnie sięgnęła po srebrny medal w WKF kumite.

Grzegorz Prajsnar, w kategorii Masters do 85 kg, stoczył bardzo wyrównaną walkę w finale i ostatecznie zdobył srebrny medal. Natomiast Patryk, syn "srebrnego mastersa" zaliczył udany start w karate WKF, zdecydowanie wygrał swój pierwszy pojedynek i ostatecznie uplasował się trzecim miejscu.

Szymon Bernacki, w kumite semi kontakt, po walecznym pojedynku, wskoczył na najniższy stopień podium.
Ernest Pietruszka, w swojej kategorii wiekowej, w kumite, wywalczył brązowy medal. Młodszy z braci Dobrzańskich, Kacper, w kumite WKF musiał uznać wyższość kolegi klubowego, Korneliusza, i ostatecznie wywalczył brązowy medal.

Jakub Kasza, po startach w kata, kumite i kumite WKF, zdobył brąz w karate olimpijskim – kumite WKF a w kata był czwarty. Norbert Mroczka zdobył 3 miejsce w kumite młodzików do 45 kg. Dariusz Ząbik powtórzył swój zeszłoroczny sukces i w kumite full contact, kategoria Masters do 85 kg, wywalczył brąz.