Ponad 300 osób na trasie VI Biegu Sokoła w Krośnie. Rywalizowali o Puchar Rektora PWSZ [ZDJĘCIA]

Coroczny Bieg Sokoła organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie, tradycyjnie rozpoczyna krośnieńskie Juwenalia.

Od sześciu lat wydarzenie cieszy się dużą popularnością zarówno w środowisku akademickim jak i wśród pasjonatów biegania.

Każdy ze zgłoszonych uczestników VI Biegu Sokoła otrzymał okolicznościową koszulkę, chipa, numer startowy, a także los na loterię.

Na 5-kilometrową trasę wytyczoną w okolicach Kampusu Politechnicznego PWSZ przy ul. Dmochowskiego wybiegło 308 biegaczy.

Najszybciej dystans pokonał Stanisław Jaźwiecki (KB Krościenko Wyżne), na dobiegnięcie do mety potrzebował 17 min i 23 sek. Drugie miejsce zdobył Krystian Kurzyło (TG Sokół Sanok), trzecie - Dawid Wojtasik.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Sylwia Karaś z Iwonicza-Zdroju (23 min. 54 sek.). Za nią przybiegła Martyna Kawa ze Strzyżowa (24 min. 15 sek.). Trzecie miejsce zdobyła Oliwia Adamiec z Korczyny (24 min. 41 sek.).

Najszybszym pracownikiem PWSZ był Michał Bobusia (21 min. 5 sek.). Drugie miejsce zajął Wojciech Krukar, trzecie - rektor PWSZ Grzegorz Przebinda.