XX Krośnieński Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking. Najszybsi byli Kenijczycy [ZDJĘCIA]

369 biegaczy stanęło na starcie jubileuszowego XX Biegu Konstytucji. W zawodach Nordic Walking z Okazji Święta Konstytucji 3 Maja wzięło udział 70 miłośników chodu z kijami. Wyzwaniem był nie tyle dystans, co warunki pogodowe. Nietypowy, jak na początek maja, upał dawał się we znaki zawodnikom.

Biegacze mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę wytyczoną ulicami Krosna. Pierwsze trzy miejsca zajęli Kenijczycy - Daniel Chebolei (21 min. 19 sek.), Nelson Kipkosgei Cherutich (21 min. 27 sek.) i Abel Kibet Rop (21 min. 31 sek.).

Najszybszy z Polaków - Ignacy Domiszewski z Ustrzyk Dolnych - przybiegł szósty. Na pokonanie dystansu potrzebował 23 min. 12 sek.

Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Moraa Christine Oigo (23 min. 55 sek.). Drugie miejsce zajęła Węgierka Zita Kacser (23 min. 58 sek.), trzecie - Ukrainka Sofia Yaremchuk (24 min. 07 sek.). Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego z czasem 25 min. 36 sek. uplasowała się na czwartym miejscu.

Zawody nordic walking rozegrane zostały na pięciokilometrowej trasie. Przeszedł ją najszybciej Marcin Michalec z Krosna (30 min. i 45 sek.). Drugi na mecie był Radosław Niepokój z Wrocanki (32 min. 28 sek.). Trzeci - Jacek Konik ze Stefkowej (34 min. 16 sek.).

Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Oleksyk z Ustrzyk Dolnych (36 min. 43 sek.), druga była Bożena Konczewska (38 min. 25 sek.), a trzecia Elżbieta Styś z Wrocanki (38 min. 35 sek.).

XX Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking z Okazji Święta Konstytucji 3 Maja były ostatnią imprezą w pracy zawodowej Romana Żdana, który przez kilkadziesiąt lat komentował wydarzenia sportowe w Krośnie. Znany jest kibicom koszykówki, uczestnikom imprez biegowych, turniejów organizowanych przez MOSiR, m.in. dla młodych piłkarzy.