Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wiemy kto zagra podczas tegorocznej imprezy "Balony nad Krosnem"

Tomasz Jefimow
Tomasz Jefimow
Tomasz Jefimow
Majówka z balonami w Krośnie rozpocznie się w tym roku 29 kwietnia. W ramach XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych nie może zabraknąć koncertów na krośnieńskim lotnisku. Organizuje je Regionalne Centrum Kultur Pogranicza.

- Od miesięcy przygotowujemy koncerty na "balonowej scenie" - mówi Małgorzata Baranowska-Mika z RCKP. - Teraz możemy podzielić się szczegółami.

"Balony nad Krosnem" rozpocznie 29 kwietnia "Hip Hop Day". Na scenie rozstawionej na lotnisku wystąpią: Sarius i Ten Typ Mes.

Sarius to młody częstochowski raper, który zadebiutował w ramach Asfalt Records w listopadzie 2013. Sarius ma mocny i charakterystyczny styl. Rozpiera go energia, ale nie ta, którą emanują na ludzi monitory komputerów, ale ta zdrowa, która pozwalała mu trenować i jeździć na zawody bokserskie juniorów.

Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). Doświadczenie festiwalowe (od Hip Hop Kempu po Orange i Off Festival) pomaga Mesowi przyciągać publiczność z różnych światów. Felietony rapera ukazujące się od lat (m.in. T-mobile-music, Co Jest Grane24, Gazeta Magnetofonowa) i piosenki dla innych wykonawców (m. in. dla Korteza) dowodzą współczesnego, wielowątkowego podejścia do roli autora tekstów. Nowa płyta "AŁA." promowana singlami m.in. z Izą Lach i Dawidem Podsiadło otwiera nowy rozdział w koncertowej historii Typa i jego zespołu.

W niedzielę (30 kwietnia) zagrają: DOC., Róże Europy i Piersi

Zespół DOC. powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna Witold Drapała (ins. Klawiszowe), Cezary Czarnota (gitara) oraz Filip Łukaszewicz (perkusja). Grupa wypracowała własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elemantami r'n'b.

Róże Europy to polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 w Warszawie, chociaż za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt (wokalista i autor tekstów), który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Szczyt popularności zespołu to pierwsza połowa lat 90, której symbolem jest największy przebój grupy - „Jedwab”. Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie gdzie grają. Lubią grać, a publiczność lubi bawić się z nimi.

O grupie Piersi chyba nie trzeba się rozpisywać. Kto chce poczytać o historii, odsyłamy do netu - tam można znaleźć mnóstwo prawdziwych i mniej prawdziwych faktów z życia zespołu. Jak uważają muzycy: po wydaniu płyty "Piersi i Przyjaciele 2" (w 2013 roku) rozpoczął się najbardziej owocny okres w historii zespołu. Największą nagrodą za pracę muzyków, niewątpliwą przyjemnością i tchnięciem wiatru w ich skrzydła, była, jest i będzie reakcja publiczności na koncertach, która to wydaje się zaakceptowała ich w pełni po wielkiej transformacji. Za to dziękują z całego serca.

W poniedziałek (1 maja) na "balonowej scenie" wystąpią: Krusher, Püdelsi i LemON
Krusher powstał w listopadzie 2002 roku, kiedy to kilku maniaków klasycznego heavy metalu postanowiło spotkać się na wspólnej próbie, by przygotować kilka coverów na potrzeby jednego koncertu. Jak się później okazało, nie był to jedyny koncert, do tej pory zespół zagrał ich już ponad 300. Formacja ma na swoim koncie siedem nagrań studyjnych, koncertowe DVD oraz trzy teledyski. Muzyka Krusher to melodyjny metal z kobiecym wokalem, który sprawdza się nie tylko na metalowcych festiwalach. Zespół wyróżnia się energicznością, szerokością przekazu i doskonałym kontaktem z publicznością.

Zespół Püdelsi powstał na przełomie 1985 i 1986 roku. Tego samego roku został laureatem największego polskiego festiwalu w Jarocinie, co zaowocowało wydaniem płyty z Korą Jackowską. Piosenki grupy zdobywały wielokrotnie czołowe miejsca list przebojów Polskiego Radia i Telewizji. Püdelsi zagrali setki koncertów w całej Polsce, nagrali wiele płyt (w tym trzy złote), a płyta „Wolność Słowa” sprzedała w się ponad milionowym nakładzie. W roku 2016 Püdelsi obchodzili 30 lat działalności twórczej. Z tej okazji przygotowali płytę "ÜBER ALLES", która zawiera 15 jak zwykle bardzo różniących się od siebie piosenek.

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie - może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami "Napraw", "Scarlett", "Spójrz", "Nice" i "Jutro". Liderem grupy jest Igor Herbut, wokalista, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła, że "śpiewa tak, że plomby wypadają". Agnieszka Chylińska, Grzegorz Markowski i Sebastian Karpiel-Bułecka i Jan Borysewicz zaprosili Igora do wyjątkowych duetów. Członkowie grupy pochodzą z różnych krańców Polski (od Dolnego Śląska, przez Podkarpacie, Lubelskie, Górny Śląsk po Lubuskie), ale przede wszystkim z różnorodnych muzycznych środowisk - od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosno.naszemiasto.pl Nasze Miasto