Siatkarki z Krosna zdobyły dwa medale podczas Akademickich Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie od siedmiu lat zajmują miejsce na podium w Akademickich Mistrzostwach Polski. W tym roku siatkarki wywalczyły brąz.

Droga do finałowego turnieju dla studentek z Krosna nie była łatwa. Po eliminacjach wojewódzkich siatkarki zagrały w turnieju półfinałowym w Lublinie. Tam drużyna AZS PWSZ Krosno wygrała sześć meczy tracąc tylko jednego seta.

Finał Akademickich Mistrzostwach Polski rozgrywany był w Poznaniu. Zagrało w nim 15 najlepszych drużyn z całej Polski.

Studentki PWSZ w Krośnie (Agata Pietrzkiewicz, Daria Szczyrba, Kinga Stronias, Julia Brzezińska, Aleksandra Muszyńska, Katarzyna Urbanowicz, Angelika Gajer, Anna Bodasinska, Anna Bartyzel) pod wodzą trenera Tomasza Płaskiego, najpierw rozegrały 3 spotkania grupowe. Pokonały OP Opole 2:0, AWF Warszawa 2:1 i U Szczecin 2:0.

W kolejnym etapie rozgrywek krośnianki pokonały 2:1 drużynę AWF Poznań.

W półfinale drużyna AZS PWSZ Krosno odniosły swoją pierwszą i jedyną w turnieju porażkę (jak się później okazało z Mistrzyniami Polski). Po przegranej walce 1:2 z drużyną UO Opole krośnianki wygrały mecz o 3 miejsce w turnieju z UMCS Lublin 3:0 (25:20, 25:23, 25:12).

Dzięki pokonaniu drużyny z Lublina siatkarki PWSZ w Krośnie zajęły ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Kobiet oraz 1 miejsce w klasyfikacji wyższych szkół zawodowych.

Podczas turnieju szczególnie wyróżniona została Agata Pietrzkiewicz, która znalazła się w najlepszej "szóstce" Akademickich Mistrzostw Polski.