(© krosno.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprosiło kilkunastu artystów malarzy do wzięcia udziału w II Międzynarodowym Plenerze Malarskim "Portret Krosna".

- Hasło promocyjne Krosna to niepowtarzalne miasto w wyjątkowym miejscu - przypuszczamy, że to zdanie nie jest na wyrost. Wiemy o wielu wyjątkowych miastach – jednak Krosno jest jedyne w swoim rodzaju Bo to ludzie stanowią o klimacie miejsca. Umiemy być współcześni będąc również miłośnikami historii i tradycji - mówi Maria Jurkowska Dyrektor BWA.

Plener potrwa w Krośnie do 29 sierpnia 2010. W jego trakcie, artyści pojadą również w Bieszczady, szlakiem najciekawszych zabytków drewnianej architektury sakralnej.

Po zakończeniu pleneru każdy artysta pozostawi jedną pracę malarską do zbiorów dzieł sztuki Galerii BWA w Krośnie. - Podarowane dzieła sztuki stale ubogacają rosnącą kolekcję stanowiąc doskonały przykład mądrego mecenatu Miasta Krosna – mówi Maria Jurkowska.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!